Az MTI helyszínen lévő tudósítójának becslése szerint néhány százan gyűltek össze a Magyar Antifasiszta Liga (MAL), a Nagy Imre Társaság és más civil szervezetek kezdeményezésére a Magyar Gárda felesketése elleni tüntetésen szombaton kora délután már a hivatalos program kezdete előtt a budai Vár közelében, a Dózsa György téren.
A megmozdulást szervező civil tömörülések felhívása értelmében „az úgynevezett Magyar Gárda felesketése, illetve az újfasiszta neonáci erők magyarországi térnyerése, valamint a kirekesztés minden formája ellen” gyűlnek össze. A program szerint a MAL, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (NEASZ) és a Nagy Imre társaság képviselői mellett Tamás Gáspár Miklós filozófus és Daróczi Ágnes publicista szólalnak fel a Várban zajló felesketés ellen.Részt vesznek a demonstráción az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) és több fővárosi roma szervezet képviselői is. Kolompár Orbán, az OCÖ elnöke az MTI-nek úgy fogalmazott: „ahol a rasszizmus és az antiszemitizmus ellen fel kel lépni, ott a cigányoknak kötelező megjelenniük.” A STOP helyszínen tartózkodó riportere arról számolt be, hogy a demonstráció elején és végén árpád sávos zászlót lobogtató ellentüntetők zavarták meg a rendezvényt. A rendőrök végül elküldték őket.Az antifasiszta ellendemonstráció szervezői ugyan nem szólították fel a tömeget, hogy menjenek a Jobbik rendezvényére és zavarják meg azt, ennek ellenére több tucat ember indult el a Magyar Gárda megalakulásának helyszínére.

