A kormányfő arra kérte Takács Albert igazságügyi és rendészeti minisztert, vizsgálja meg, milyen alkotmányos eszközök állnak a Magyar Köztársaság rendelkezésére a Kurucinfo internetes portállal szembeni fellépésre. A kormányfő levelében kirekesztőnek, antiszemitának és uszítónak titulálta a weboldalt. Annak leállítása jogi kérdéseket vet fel, ugyanis a Kuruc szervere Amerikában működik, azaz Magyarországról leállíttatni csak abban az esetben tudja, ha az Egyesült Államok ebben együttműködik.
A két ország között életben van a viszonossági jogsegély, de ezt általában a bűnüldözésben alkalmazzák. „Az internet szabadságát meg kellene hagyni. Gondolati és szólásszabadság van Magyarországon, ha pedig valaki, ezen túlmenve, a büntető törvénykönyv passzusait sérti, azt a jelenleg érvényben lévő szabályok mentén lehet kezelni” – mondta megkeresésünkre Magyar György ügyvéd. A Kurucinfón többször hírt adtak arról, hogy korábban magyar részről tettek kísérletet a weboldal leállíttatására, eddig sikertelenül.
(MH)

