Forrás: Népszava

Letették esküjüket a Magyar Gárda tagjai szombaton, a budapesti Szent György téren. A Budai Várban tartott rendezvényen 55 gárdista mondta el esküjét. Az esküt követően a felesketett gárdistáknak az okleveleket Für Lajos volt honvédelmi miniszter adta át.

Becslése szerint mintegy kétezer ember jelent meg, felszólalt Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője. A Magyar Gárda zászlaját felszentelte a katolikus, a református és az evangélikus egyház egy-egy képviselője.

MTI

ELŐZMÉNYEK A FIB történelemkönyvet küld a Jobbiknak

Comments are closed.