Forrás: NOL

NOL * Népszabadság Online * 2007. augusztus 25.

Az egyházak tudta nélkül szentelte fel a Magyar Gárda zászlaját az avatón megjelent katolikus pap és a református lelkész – tájékoztatták az MTI-t a katolikus és református egyház képviselői. A zászlót Dévényi Ferenc katolikus pap, Bálintné Varsányi Vilma evangélikus lelkész, valamint Csuka Tamás református lelkész szentelte fel.

Német László, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára az MTI-nek elmondta: Dévényi Ferenc nem kért engedélyt az egyháztól és nem is lett delegálva. „Az, hogy a katolikus egyházhoz tartozik, az még nem jelenti, hogy az egyházat képviselte” – mondta a titkár. Az MTI kérdésére Német László elmondta: a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nem foglalkozott a Magyar Gárda megalakulásának kérdésével. Megítélni csak akkor tudná a szervezetet, ha pontosan tudná, hogy milyen programra esküdött fel az egyesület, de gyűlöletet egy papnak sem szabad támogatnia – tette hozzá.      

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége – az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint – a hírekből értesült arról, hogy a Magyar Gárda 56 tagjának avatásán a történelmi egyházak képviselői megáldották a Magyar Gárda zászlaját. „A Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinata Elnökségének tudta vagy beleegyezése nélkül az MRE nevében senki nem járhat el. Hivatalosan senki sem kereste meg egyházunkat ettől a szervezettől, így értelemszerűen a református egyházat hivatalosan senki nem képviselhette ezen a rendezvényen” – olvasható a közleményben.

Az evangélikus egyház képviselőjét szombat este kilenc óráig nem sikerült elérnie a távirati irodának.

(MTI)

Comments are closed.