A „Jerusalem Post” című újságban olvashatjuk, hogy eltűnt a politikus lábbelije, aki a péntek esti imára érkezett a mecsetbe, és a muzulmán szokásokhoz híven, a bejárat előtt levetette a lábbelit. A Hamász katonái arra gyanakodtak, hogy a Fatah embereinek provokációjáról van szó. Az izraeli napilap szerint, amikor a Hamász tagjai felfedezték a cipő eltűnését, felszólították az imádkozókat, hogy ne mozduljanak, maradjanak egy helyben.
Egy palesztin újságíró így nyilatkozott: „Megszégyenítő helyzet volt, a cipő megtalálásához erősítés érkezett”. A titokzatos lopást valójában egy komisz gyerek hajtotta végre, aki azt sem tudta, kié a lábbeli. Hanije egyik közeli munkatársa szerint ez megszokott dolog, a gyerekek gyakran szórakoznak azzal, hogy eltüntetik a mecset előtt felhalmozódott cipőket és papucsokat.
A Hamász-vezető másik kollégája elmondta: „Nem hiszem, hogy a gyerek a kinézete miatt lopta volna el a cipőt, ami egyébként Egyiptomban készült, és igen jó állapotban volt. Hanije nem vesz fel Armanit, vagy más olasz márkájú cipőket.”
Volt azonban, aki feltételezte, hogy a kisfiút a Fatah küldte, hogy megszégyenítse a politikust. A Fatah egyes vezetőinek életmódjára utaló ironikus érvelés szerint „a cipők akkor tűntek el, amikor Hanije a mecsetben volt, nem pedig akkor, amikor Tel Avivban strandolt, vagy egy drága étteremben ebédelt Condoleezza Rice-szal”.

