Forrás: Híradó

Király utca 11. – lesz-e múzeum valaha az épületben?

Kattintson ide a videó megtekintéséhez!

Tovább követjük a pesti zsidónegyed sorsát : a Király utca 11. elé megyünk.

A nagyításhoz kattintson a képre

Ebben a házban működött Prandtner József ötvösműhelye a XIX. században. És a környéken egymást érték az ékszerészek, vésnökök, cizellőrök és lánckészítők műhelyei. Ma nyomuk sincs. Pedig. Zoltán Tamás ötvös megmentett sok szerszámot, sok műtárgyat az egykori mesterek hagyatékából.

És a Nemesfémművesek Országos Ipartestületének támogatásával egy múzeum felállítását kezdeményezte. Persze, hogy itt, a Király u. 11-ben.

A sorozat korábbi részei:

* Jelentés a Dob utcából

* Van remény megelőzni a munkagépeket?

* Elmarad a Sirály-sirató?

* Bontsunk? Építsünk? Játszma a pesti zsidó negyedben

* Valóságos múzeumnegyed, amire most a teljes lebontás vár – hacsak…

* Nagymező utca: senki nem tud semmit

* Küszöbön a háború – a civilek nem bírják már sokáig

* Király utca 40: nem bontható és van már új terv is!

* Nagymező utca: a platánokat mégis kivágják?

* Per is lehet a zsidónegyben kialakult helyzetből

* Bontják vagy nem bontják a Király utca 40-et?

* Buldózerek és a civilek csatája a zsidónegyedben

Kultúrház

Comments are closed.