Király utca 11. – lesz-e múzeum valaha az épületben?
Kattintson ide a videó megtekintéséhez!
Tovább követjük a pesti zsidónegyed sorsát : a Király utca 11. elé megyünk.
A nagyításhoz kattintson a képre
Ebben a házban működött Prandtner József ötvösműhelye a XIX. században. És a környéken egymást érték az ékszerészek, vésnökök, cizellőrök és lánckészítők műhelyei. Ma nyomuk sincs. Pedig. Zoltán Tamás ötvös megmentett sok szerszámot, sok műtárgyat az egykori mesterek hagyatékából.
És a Nemesfémművesek Országos Ipartestületének támogatásával egy múzeum felállítását kezdeményezte. Persze, hogy itt, a Király u. 11-ben.
A sorozat korábbi részei:
* Van remény megelőzni a munkagépeket?
* Bontsunk? Építsünk? Játszma a pesti zsidó negyedben
* Valóságos múzeumnegyed, amire most a teljes lebontás vár – hacsak…
* Nagymező utca: senki nem tud semmit
* Küszöbön a háború – a civilek nem bírják már sokáig
* Király utca 40: nem bontható és van már új terv is!
* Nagymező utca: a platánokat mégis kivágják?
* Per is lehet a zsidónegyben kialakult helyzetből
* Bontják vagy nem bontják a Király utca 40-et?

