Forrás: HETEK

Ütközősáv létrehozását tervezi az izraeli hadsereg a Gázai övezet határa mentén, hogy csökkentsék az onnan indított rakétatámadások veszélyét – közölték kedden izraeli katonai illetékesek.

Palesztin fegyveres GázábanA 300 méter széles sávot az övezetet körülvevő szögesdrótkerítésen belül létesítenék. Ez a terv csupán egy a számos elképzelés között, amelyeket az izraeliek most mérlegelnek, hogy miként tudnák távol tartani a területükre rendszeresen rakétákat indító palesztinokat. A hét vége óta intenzívebbek lettek az ilyen támadások, és hétfőn egy személy meg is sérült.

A katonai vezetők az ütközősáv létesítésére vonatkozó elképzelést a kormány elé terjesztették, de döntés még nem született. A Háárec izraeli lap keddi számában közölt értesülés szerint a fontosabb tárcák vezetői a jövő héten vitatják meg a különböző biztonsági elképzeléseket.

Izrael 2005 szeptemberében kivonult ugyan a Gázai övezetből, de az elmúlt hónapokban az izraeli erők vissza-visszatértek oda, hogy rajtaüssenek a rakétatámadásokat végrehajtó palesztinokon. Az izraeli hadsereg az eddiginél nagyobb gázai jelenlétet tervez, egyes pontokon állandó jelleggel. Azt is tervezik, hogy a támadókat, illetve azok parancsnokait a levegőből is intenzívebben támadnák.

Gázi Hamad, Iszmáil Haníje palesztin miniszterelnök szóvivője az ütközősáv tervét veszélyes gondolatnak nevezte. Szerinte ez csak több konfrontációhoz fog vezetni, és nem nyújt majd stabilitást.

(MTI/AP)

Comments are closed.