Forrás: Népszava

Hatvankét évvel ezelőtt a világ megértette egy pillanatig, hogy ha az ember ember akar maradni, akkor számára morális parancs a béke. Ezt Kósáné Kovács Magda szocialista EP-képviselő mondta a Magyar Ellenállók és Antifasiszták által szervezett megemlékezésen, a XII. kerületi Gesztenyéskertben. A rendezvényen a kormány képviseletében Szekeres Imre honvédelmi miniszter volt jelen. Kósáné korunk problémái kapcsán azt kérdezte: „Vajon béke van-e a magyarországi cigánynak és a szlovákiai magyarnak? Vajon béke van-e a zsidónak és a melegnek? Annak, aki más, aki különbözik a többitől és akinek toleranciát kell várnia tőlünk, mindannyiunktól.” „Vajon pihenhetnek-e a háború áldozatai (…), a halottaink? Legyen a sírjuk zsidó temető, vagy emlékeztessen rájuk a szovjet hősi emlékmű. Van-e békéje a halottaknak?” – fogalmazott a képviselő. A MEASZ előzőleg a szovjet hősi emlékműnél koszorúzott. Mindkét helyszínen elhelyezte a megemlékezés virágait az orosz nagykövet, valamint más országok nagykövetei és a rendezvényen megjelent magánszemélyek is.

Comments are closed.