Forrás: HETEK

Irán ellentámadást helyezett kilátásba amerikai és izraeli célpontok ellen világszerte arra az esetre, ha vitatott atomprogramja miatt támadás érné – nyilatkozott a biztonságért felelős iráni belügyminiszter-helyettes csütörtökön az állami IRNA hírügynökségnek.

„Amerika sehol nem lenne biztonságban a nagy hatótávolságú rakéták elől. (…) Rakéták tízezreit vagyunk képesek kilőni naponta – mondta Mohammad Baker Zolghadr. – A nagy hatótávolságú rakéták Izraelt mint Amerika szövetségesét is fenyegetik.” A Nyugat attól tart, hogy Irán nukleáris programját atombomba előállítására szeretné felhasználni, ezzel szemben Teherán azt hangoztatja, hogy csupán békés energiatermelésre, áramfejlesztésre törekszik.

(MTI/Reuters)

Comments are closed.