Keddi intenzív rakétatámadásaival a Hamász el akarta vonni a figyelmet az akció tényleges céljától: izraeli katonák foglyul ejtésétől. Ezt a célt az izraeli hadseregnek sikerült meghiúsítania. Ehud Olmert tegnap a védelmi miniszterrel és magas rangú katonatisztekkel folytatott tanácskozást arról, hogyan reagáljanak a Hamász támadásaira. Az izraeli kormányfő korlátozott hadműveletekre adott felhatalmazást, de Izrael – legalább is egyelőre – tartózkodni fog egy nagyobb szabású szárazföldi akciótól Gáza térségében. Teszi ezt egyrészt, mert az amerikaiak önmegtartóztatásra biztatják; másrészt, mert Mahmúd Abbász palesztin elnök is „egyszeri akciónak” minősítette a keddi támadást.
Yehuda Lahav (Tel-Aviv)

