Forrás: Magyar Hírlap

Új Magyar Szó

A bukaresti lap örvendetesnek ítéli, hogy az Európai Unió bel- és igazságügyi miniszterei végre elérkezettnek látták az időt egy olyan egységes jogszabály elfogadására, amely alapján akár börtönbüntetést is kiszabható a rasszizmust, a holokausztot, az emberiség elleni és háborús bűnöket tagadókra.

„A nürnbergi per utáni periódusban, a szélsőségesség reneszánszát élő Európában kissé késve ébredt rá az Óvilág annak a szükségszerűségére, hogy területén egységesen lépjenek fel az említett magatartások ellen. De inkább maradjunk annál, hogy jobb később, mint soha – írja Ady András, a kommentár szerzője. – A döntés jól jön akkor, amikor Európa-szerte egyre több közszereplő törekszik arra, hogy elinduljon – és tömegeket rántson maga után – egy olyan úton, amely a második világháború után ismét visszavezetheti őket az állati sorba.” A román példa elég félelmetes: az egykori nácibarát Vasgárda újjáélesztett lapjait ma szabadon terjesztik országszerte.

Comments are closed.