Forrás: NOL

Népszabadság * Munkatársunktól * 2007. március 26.

Lemondásra szólította fel az Országos Választási Bizottság (OVB) elnökét pénteken a Fidesz frakcióvezetője, Navracsics Tibor, mert Szigeti Péter korábban aláírt egy nyílt levelet, amely szerint nincs helye a magyar közéletben a „nácimosdatásnak” és a „nyilasmentegetésnek”. A Kupper András (Fidesz) kezdeményezésére indult perben a bíróság kimondta: a felperes nem adott okot ezekre a minősítésekre, a náci, nyilas, antiszemita vád pedig a legdurvábbak közül való, ami csak lehetséges egy politikussal szemben. (Bár ilyen vád nem szerepelt sehol.) Szigeti Péter válasza röviden: nem mond le, mert erre nincs oka.

Az OVB elnöke azzal, hogy – még megválasztása előtt – csatlakozott az aláírókhoz, a tételes jogot nem sértette meg. Mégis most hasonlóképpen sikerült kiváltania a jobboldal indulatait – hogy csak egy példát említsünk -, mint Surányi György egykori jegybankelnöknek, amikor csatlakozott a Demokratikus Chartához. Igaz, Járai Zsigmond, az MNB közelmúltban távozott első embere sohasem tartózkodott a balliberális kormányt támadó véleménynyilvánítástól, ezt azonban jobbról nem rosszallották.

Idetartozik: Bihari Mihály alkotmánybírósági elnök a napokban nyilatkozta, hogy ha azt tapasztalnák, hogy egy bírájuk világnézeti alapon dönt, a többiek leszavaznák. Az OVB is testületként működik, a „politikai elhajlásokat” ott is kontrollálhatják, ráadásul a szervezett nyitott: tanácskozásain bárki részt vehet.

Ajánlott Cikkek

Elhatártalanodók

Hirdessen Ön is az ETARGET-tel!

Comments are closed.