Jemeni zsidó bevándorlók gyermeke volt, a kilenc gyerek közül a legkisebb. Tel-Aviv Hatikva nevű szegény, munkás negyedében látta meg a napvilágot 1959-ben, innen ívelt felfelé mesébe illő karrierje.
énekelt, ahogyan még senki12 éves kislányként a helyi színházi csoporthoz csatlakozott, melynek alapítójától, későbbi menedzserétől, Bezalel Alonitól rengeteg bátorítást kapott, ő figyelt fel egyedülálló énekhangjára. 19 éves, amikor elindul szólókarrierje. Első szóló albumával rögtön az ország egyik legnépszerűbb énekesévé vált. 1983-ban második lett az Eurovíziós dalfesztiválon „Chai” című dalával.
Az ötlet, hogy a tradicionális jemeni dalokat, ritmusos tánczenével párosítsa, az ifjú énekesnőt elindította a világsiker felé. 1985-ben jelent meg első nemzetközi albuma, a „Jemeni dalok”, melyet a 17. századi rabbi, Salom Sabazi verseiből állított össze.
Nem sokkal később „Im Nin Alu” című dala kilenc héten keresztül vezette a német slágerlistát, két hétig az európai listákat, az énekesnő világhírű lett. Ofra Los Angelesbe költözött, de évente többször járt haza fellépésekre. Egy ilyen alkalommal történt 1987-ben, hogy repülőgépük az izraeli-jordán határnál lezuhant, de Ofra szerencsésen túlélte a balesetet.
Következő albuma, a „Sadai”, több mint egy millió példányban fogyott el az egész világon, és 1989-ben New Yorkban elnyerte az év albuma díjat. A lemez nagy sikere megnyitotta Ofra előtt az amerikai, kanadai és japán piacot is.
Az akkori miniszterelnök Jichák Rabin felkérésére 1994-ben Haza fellépett a Nobel-békedíj-átadáson is, Oszlóban. 1998-ban szerepet kapott Az Egyiptom hercege Dreamworks szuperprodukcióban, melynek díjnyertes dalát énekelte.
Hangja mezzoszoprán volt, szinte hibátlan hangszínnel, könnyedén tudott mozogni a különböző zenei stílusokban. Sokan úgy tartják, hogy Ofra Hazának volt minden idők legharmonikusabb felső hangterjedelme.
„Nem tudom, mit értem volna el, ha nem hittem volna Istenben. Az Ő támogatása ad erőt, energiát, hogy mindig optimista tudjak maradni, hogy mosolyogjak, és ne legyek szomorú” – mondta Ofra.
2000-ben halt meg, 42 éves korában. A hírek szerint AIDS-eredetű tüdőgyulladást kapott, de családja sohasem erősítette meg, sem nem cáfolta ezt a híresztelést. Ofrah 1997-ben ment hozzá egy Doron Askenázi nevű üzletemberhez, aki egy évvel utána hunyt el…