Keményen visszautasította a Lengyelországba és Csehországba tervezett amerikai rakétaelhárító rendszerek telepítésével kapcsolatos orosz bírálatokat az amerikai külügyminiszter Berlinben.
Condoleezza Rice a közel-keleti kvartett ülése előtt megbeszéléseket folytatott német kollégájával, Frank-Walter Steinmeierrel. Ez után adott nyilatkozatában cáfolta, hogy Washington nem tájékoztatta volna Moszkvát a kizárólag önvédelmi célokat szolgáló majdani telepítésről. Szerinte minderről már tavaly tavasszal egyeztettek. Ezzel kapcsolatban szakértői megbeszélések és hivatalos tárgyalások egyaránt voltak az Egyesült Államok és Oroszország között. Az amerikai rakéták, valamint az azokhoz tartozó radarállomások semmiképp sem irányulnak Oroszország ellen, semmilyen körülmények között nem alkalmasak arra, hogy az orosz védelmi képességet akár a legcsekélyebb módon is befolyásolják – mondta Rice.
Szerencsétlennek nevezte, hogy ezek után Nyikolaj Szolovcov tábornok, az orosz hadászati rakétaerők főparancsnoka mégis kijelentette: Lengyelország és Csehország a rakétaelhárító rendszerek befogadásával orosz atomrakéták célpontjává válhat. Az amerikai külügyminiszter sajnálkozásának adott hangot az iráni atomprogrammal kapcsolatos teheráni magatartás miatt. Rice élesen bírálta Iránt, amiért nem tett eleget az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatában foglaltaknak. „Szövetségeseinkkel konzultálunk arról, hogy mi legyen a következő lépés.” Közölte: az lenne a legjobb, ha Teherán felfüggesztené urándúsítási és újrahasznosítási tevékenységét. Ez esetben – mondta – kész személyesen találkozni iráni kollégájával, „ahol csak Manusehr Mottaki akarja”.
Az amerikai és a német külügyminiszter egyaránt hangsúlyozta a közel-keleti kvartett (Európai Unió, ENSZ, Egyesült Államok, Oroszország) szerepének fontosságát. Mindketten úgy látják, hogy a rendezés alapfeltétele, hogy a palesztinok elismerjék Izrael állam létezését. Sürgették az erőszakról való lemondást és az Izrael és a palesztinok által eddig kötött megállapodások elismerését is.