Forrás: Magyar Hírlap

Labdarúgás

Squillacinak akadtak gondjai az argentin Crespóval (Fotó: Reuters – Benoit Tessier)

Amikor június 16-án Argentína 6-0-s gálaelőadás keretében a világbajnokság csoportmeccsein kiütötte Szerbia és Montenegrót, kevesen hihették, hogy a dél-amerikai gárda legközelebb csaknem nyolc hónap múlva nyer meg egy meccset kilencven perc alatt. Akkor sokan úgy tartották, az argentinok akár a vb-aranyra is jók lehetnek, de a folytatásban a rendes játékidőben mindössze három döntetlen jött össze nekik (a hollandok elleninek semmi jelentősége nem volt, Mexikót a hosszabbításban megverték, a negyeddöntőben viszont tizenegyesekkel kikaptak Németországtól), az ősszel pedig még csak a jóvátétel sem sikerült. Az esküdt ellenség Brazília 3-0-s, Spanyolország pedig 2-1-es csapást mért rájuk, arrafelé pedig már két ilyen vereség is elég, hogy a szurkolók „fejeket követeljenek”.

Barátságos mérkőzések

Szerdai eredmények: Franciaország-Argentína 0-1, Anglia-Spanyolország 0-1, Németország-Svájc 3-1, Hollandia-Oroszország 4-1, Lengyelország-Szlovákia 2-2, Horvátország-Norvégia 2-1, Belgium-Csehország 0-2, Szlovénia-Észtország 1-0, Egyiptom-Svédország 2-0, Grúzia-Törökország 1-0, Málta-Ausztria 1-1, Ciprus-Bulgária 0-3, Románia-Moldova 2-0, Izrael-Ukrajna 1-1, Andorra-Örményország 0-0, Albánia-Macedónia 0-1, Luxemburg-Gambia 2-1, Üzbegisztán-Azerbajdzsán 0-0, Togo-Kamerun 2-2, Marokkó-Tunézia 1-1, Szenegál-Benin 2-1, Botswana-Namíbia 1-0, Algéria-Líbia 2-1, Venezuela-Chile 0-1, Egyesült Államok-Mexikó 2-0, Kolumbia-Uruguay 1-3. Fejek nem hullottak, és egy ideig most nem is fognak, hiszen Argentína a világbajnoki ezüstérmes Franciaország ellen javított a mérlegén, és a Stade de France-ban aratott 1-0-s győzelmével némi nyugalmat csempészett Alfio Basile kapitány életébe is. A válogatottsági rekorderré előlépő (Diego Simeone 106 meccses csúcsát megdöntő) Roberto Ayala vezetésével a védelem hiba nélkül zárt, elöl pedig Javier Saviola szállította az utóbbi időben menetrend szerintinek számító gólját (a Barcelonában már kilencnél jár), ennél több nem is kellett a franciák kipipálásához.

„Mindent megpróbáltunk, de az argentinoknak több szerencséjük volt – ismerte el Raymond Domenech, a franciák szövetségi kapitánya. – Elszántak voltunk, remekül mozogtunk, kiválóan építkeztünk, csak az utolsó passzok nem sikerültek. Kicsit csalódottak vagyunk, de megyünk tovább előre.”

Domenechet felelőtlen kísérletezéssel semmiképpen sem lehet vádolni, hiszen a szerda este látott kezdőcsapatból nyolcan az Olaszország elleni vb-döntőn is játszottak, a kapus Gregory Coupet is kerettag volt, mindössze Julien Escudé és Sébastien Squillaci számított új arcnak. Akit meg a kapitány mindenáron szeretett volna kipróbálni, udvariasan nemet mondott. Gonzalo Higuaín, a Real Madrid csatára azt üzente, ő sokkal szívesebben játszana az argentin válogatottban, még akkor is, ha oda egyelőre nem fér be.

Rövid időn belül harmadszor okozott csalódást szurkolóinak az angol válogatott: a csapat az őszi EB-selejtezőkön Macedóniával otthon játszott gól nélküli döntetlent, Horvátországban pedig sima 2-0-s vereséget szenvedett, ezt követte a szerdai, Spanyolország elleni 0-1. A hazaiak minden elképzelést nélkülöző támadójátékkal rukkoltak ki, és bár a spanyolok sem voltak sokkal jobbak, egy csodálatos Iniesta-lövéssel azért elérték, hogy a manchesteri Old Traffordra kilátogató hatvanezer néző füttykoncerttel búcsúztassa a hazaiakat.

„Megértem a szurkolóinkat – ismerte el Steve McClaren kapitány. – A labdarúgásban senki sem szeret veszíteni, különösen olyan meccseken nem, mint a mostani volt. Tudtuk, hogy nehéz ellenfél vár ránk, kemény mérkőzés volt, amelyet elbuktunk. Kár, hogy a hat-hét sérültünk miatt nem a legerősebb csapatunkkal álltunk fel, akkor talán más lett volna az eredmény. De ez nem ment fel bennünket a mindenki által látott hibák alól. Az ellenfél térfelének közepéig jutottunk el, attól kezdve a passzaink és a lövéseink semmit sem értek.”

Moncz Attila

Comments are closed.