Büntetendő lesz Olaszországban a holokauszt tagadása – jelentette be pénteken Clemente Mastella. Az olasz igazságügy-miniszter közölte, hogy ilyen értelmű törvénytervezet kerül a jövő pénteki kormányülés elé és reményét fejezte ki, hogy az széles körű parlamenti támogatottságra talál, úgy a többség, mint az ellenzék köreiben. A beterjesztést a január 27-i nemzetközi holokauszt-emléknapra, az auschwitzi koncentrációs tábor felszabadításának 62. évfordulójára időzítették. A bejelentés egybecseng azzal a német törekvéssel, amely bűncselekménynek minősítené az egész Európai Unióban a gyűlöletre uszítást és a rasszista jellegű erőszakos cselekményeket.
(MTI)

