Közel-keleti körútjának első állomásán, Izraelben kezd tárgyalásokat pénteken az amerikai külügyminiszter.
Condoleezza Rice hivatalos megfogalmazás szerint „puhatolózó” jellegű megbeszéléseket kíván folytatni vendéglátóival a közel-keleti helyzetről. Az apropót az amerikai elnök által szerdán meghirdetett új terv szolgáltatja, amelynek értelmében Washington hamarosan további 21 ezer katonát küld Irakba.
A külügyminiszteri körúton, amelynek további állomásai Egyiptom, Jordánia és Kuvait, bizonyára szó lesz a térséggel kapcsolatos amerikai stratégiáról éppúgy, mint Irán nukleáris ambícióiról.
MTI

