Forrás: hirszerzo.hu

2007. január 6. 21:00

Haníje 20 millió dollárt vitt be a Gázai övezetbe.

Húszmillió dollárt vitt át Iszmáil Haníje palesztin miniszterelnök Egyiptomból a Gázai övezetbe az egyiptomi hatóságok tudtával és beleegyezésével – írta az al-Ahrám egyiptomi kormánylap.

Tavaly december közepén még megakadályozták a radikális Hamászhoz tartozó kormányfőt abban, hogy a rafahi átkelőnél 35 millió dollárnyi összegyűjtött pénzzel átlépje a határt – az összeget Egyiptomban kellett hagynia.

A palesztin területeken pénzügyi válság uralkodik annak következtében, hogy a nyugati adományozók befagyasztották a palesztinoknak szánt pénzeket, amíg a Hamász-kormány el nem ismeri Izraelt.(MTI)

Comments are closed.