Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke és Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter gyújtotta meg a hanuka első és második gyertyáját szombaton a budapesti Nyugati téren. A zsidóság egyik legnagyobb ünnepének kezdetén a szervezők felolvasták a miniszterelnök és a főpolgármester ünnepi alkalomból írt levelét. „Jó olyan ország polgárának lenni, ahol mindenki természetesen éli meg saját kultúráját és ugyanígy fogadja el másét is. Csak így lehet teljes egy közösség, egy társadalom és csak így lehet teljes Magyarország” – írta az ünneplőknek Gyucsány Ferenc. Demszky Gábor a szolidaritás, az egymással való törődés ünnepének nevezte a hanukát és kiemelte: büszke arra, hogy immáron kilencedik alkalommal van köztéri hanukaünneplés Budapesten. A szervezők a következő napokban minden este polgármesterek, politikusok társaságában gyújtanak meg egy-egy gyertyát a hanuka tiszteletére. Terveik szerint vendégük lesz többek között Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, Rogán Antal, Budapest V. kerületének polgármestere, Szekeres Imre honvédelmi, Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter és Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakciójának vezetője is.

