Forrás: Klubrádió

Az atombombák világméretű leszereléséért és a nukleáris fegyverek gyártásának felfüggesztéséséért tüntettek Budapesten. A Háború Nélküli Világalapítvány szimpatizánsai szerint jelenleg a világ atomhatalmainak birtokában annyi atombomba van, hogy azokkal – számításaik szerint – 25-ször el lehetne pusztatani a földet. Dobonyi Rita, az alapítvány szóvivője elmondta, az azonnali és teljes leszerelés mellett úgy foglalnak állást, hogy felkeresik az Egyesült Államok, Anglia, Franciaország, Oroszország, Kína, India, Izrael és Pakisztán nagykövetségét, ahová egy atombomba makett mellé, tiltakozó petíciót próbálnak eljuttatni.

Comments are closed.