Forrás: Magyar Hírlap

Rendbe hozták a közép-zalai Pacsa gazdátlanná vált zsidó temetőjét.

A nagyközség egykori zsidóságának a XIX. századtól a II. világháborút követő évekig volt állandó temetkezési helye, majd a helyi vallási közösség tagjainak kihalását követően gazdátlan maradt a temető.

„A Mazsihisz, a megyei önkormányzat és a zalaegerszegi zsidó hitközség öt évre szóló megállapodást kötött tavaly az elhagyatott zalai zsidó temetők és temetkezési helyek fokozatos rendbe hozására. Ennek keretében most 121 sír megtisztítására, felújítására került sor, valamint egy csiszolt kőből készült kis emlékművet is állítottunk Pacsán” – közölte Siklósi Vilmos, a megyeszékhelyi hitközség elnöke szerdán.

Felmérés szerint még 22 kisebb elromosodott-gazosodott zsidó temetőt tartanak nyilván Zalában.

Forrás: MTI

Comments are closed.