Izrael lezárta az Egyiptom és a Gázai övezet közötti rafahi határátkelőt csütörtökön, s megakadályozták, hogy a 35 millió dollár készpénzzel a táskájában, kéthetes közel-keleti körútjáról hazatérni készülő palesztin miniszterelnök átléphesse a határt – közölték izraeli és palesztin biztonsági források. Erre Amir Perec izraeli védelmi miniszter adott utasítást. Izraeli értesülések szerint a pénzt a Hamász megerősítésére vagy pedig terrorista cselekmények támogatására szánták. Iszmail Hanije és kísérete végül engedélyt kapott rá, hogy visszatérjen Gázába, a pénzt azonban nem vihették magukkal palesztin területre. Az izraeli rádió úgy értesült, a 35 millió dollárt egyiptomi területen hagyták, s pénteken az Arab Liga számlájára utalják át. Az egyiptomi és az izraeli hírszerzés állapodott meg a pénz kezeléséről. Több mint negyven Izraelben szolgáló diplomata vett részt tegnap a jeruzsálemi Jad Vasem holokausztkutató intézet A holokauszt tagadásától a népirtás engedélyezéséig című rendezvényén. A Jad Vasem vezetői elhatározták, hogy a teheráni holokauszttagadó konferenciára adott válaszként perzsa nyelvre fordítják az intézet legfontosabb kiadványait, és az interneten fogják terjeszteni.
(Yehuda Lahav, Tel-Aviv)

