Levelezés 2006-12-14 00:10
M.E.G.A.-botrány
Pongrácz Tamás, Pátka
Szomorú, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek nálunk. Megetetik a magyarokkal a szemetet, amit Nyugat-Európában nem tehetnek a polcokra. Élelmes emberek idehozzák onnan – valószínűleg ingyen jutnak hozzá -, és itthon szépen átöltöztetik értékesítésre.
Hétfőn a Napkelte című műsorban nyilatkozott Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára: addig itt nem lesz rend, amíg az élelmiszercsalók mögött nem csapódik be a börtön vasajtaja évekre. Bár jobboldali érzelmű vagyok, igazat adok neki. Néhány órával később a parlamentben felszólalt a miniszterelnök. Elítélendő, amit művelnek itt az izraeli, az ukrán és a magyar kereskedők – mondta. Majd azt, hogy nem börtönbe kell zárni őket, hanem a jogosítványaiktól kell eltiltani ezeket az embereket. Most itt ülök egy napja, és gondolkodom. Miért ez az enyhe intés Magyar Köztársaság miniszterelnökétől?

