2006. december 10. 09:35
Ismét tagadta szombaton – két nappal a Teheránba összehívott holokauszt-konferencia előtt – Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök Izrael Állam létezéshez való jogát.
„Még egyes nyugati politikusok is kijelentették, hogy hiba volt a cionista rezsim (Izrael) megalapítása” – mondta az iráni elnök szombaton az Ynet izraeli internetes hírportál szerint. Ahmadinezsád nem csinált titkot abból, mi a hétfőn Teheránban kezdődő tanácskozás célja.
Mint az iráni állami tévében kifejtette, 60 éven át bűn volt a holokausztról beszélni, most viszont „vita folyik” róla a médiában éppúgy mint a politikai és nyilvános gyűléseken. (MTI)

