Az al-Kaida nemzetközi terrorista hálózat harcosai szivárogtak be Dél-Libanonba és veszélyeztetik az Izraellel közös határvidéke – írta vasárnapi számában a Jediót Ahronót című nagy példányszámú izraeli napilap.
A lap izraeli biztonsági forrásokat idézett, akik szerint a szervezet aktivistáinak célja provokációkkal megtorpedózni az Izrael és a libanoni síita Hezbollah között augusztus 14-én kötött tűzszünetet, amelyről az ENSZ Biztonsági Tanácsának 1701. számú határozata rendelkezett.
Az izraeli televízió már pénteken arról számolt be forrásmegjelölés nélkül, hogy az al-Kaida második számú vezetője, Ajman az-Zavahri, parancsot adott a libanoni ENSZ-erők (UNIFIL) elleni támadásokra.
Az izraeli hadsereg szóvivője egyelőre nem nyilatkozott ezekről az információkról.
MTI

