Mahmud Ahmadinedzsád iráni elnök pénteken kijelentette: Európa gyűlöletet gerjeszt a Közel-Keleten azzal, hogy Izraelt támogatja; egyben megfenyegette Európát, hogy még „baja származhat” abból, ha a régióban túlcsordul a felgyülemlett feszültség. Az iráni elnök közölte azt is: Izraelnek nincs létjogosultsága, és el fog tűnni.
„Higgyék el, hogy ez a rezsim nem maradhat fenn tovább” – mondta Ahmadinedzsád Izraelről, a rádióban közvetített beszédét az európai országoknak címezve. Kiemelte: figyelmeztették az európaiakat, hogy Amerika messze van, ők viszont szinte szomszédai a közel-keleti régiónak, ezért rajtuk csattan majd az ostor, ha a régióban felgyülemlett feszültség – úgymond – túlcsordul.
Az iráni elnök Teheránban a több ezer fő részvételével zajlott, a palesztinokat támogató nagygyűlésen elhangzott beszédében közölte: a „csalárd” izraeli rezsim stabilizálására tett erőfeszítések „megbuktak”. „A cionista rezsim, Istennek hála, minden létjogosultságát elveszítette, és nemsokára el is fog tűnni” – mondta Ahmadinedzsád.
Az iráni elnök már 2005-ben azzal borzolta a kedélyeket, hogy kijelentette: Izraelt „el kell törölni a föld színéről”. Ez a megjegyzése, valamint a holokausztot kétségbe vonó, sőt esetenként tagadó kijelentései nemzetközi felháborodást váltottak ki, és Ahmadinedzsád ezt követően óvatosabban fogalmazott – egészen mostanáig.
Echo

