Forrás: UNO

A francia elnök szerint az ENSZ dél-libanoni békefenntartó missziója veszélyessé válhat, ha a libanoni síita fegyveres csoport, a Hezbollah magához tér a legutóbbi izraeli támadás után.

Jacques Chirac szerint két-három hónapig nem jelenthet problémát a Hezbollah, mivel a radikális síita szervezet meglehetősen legyengült. Négy-öt hónap múlva azonban a fegyveres csoport ismét veszélyessé válhat – vélte a francia államfő Helsinkiben, az európai-ázsiai csúcstalálkozón, aki mindezt Jose Louis Rodriguez Zapatero spanyol miniszterelnöknek mondta, de szavait rögzítette az egyik francia tévétársaság is. A francia elnök ugyanakkor úgy vélte, az ENSZ békefenntartók libanoni sikere azon is múlik, eredményesek lesznek-e a tárgyalások Irán vitatott atomprogramjával kapcsolatban. Franciaország 2 ezer, míg Spanyolország 1100 katonával vesz részt a libanoni ENSZ misszióban. (FH)

Comments are closed.