Immáron 13. alkalommal rendezi meg a Pesti Jesiva a Pilisi Hétvégét 2006 szeptember 15. és 17. között. Az érdekes előadások nemcsak az ünnepekre készítenek fel bennünket, hanem betekintést is nyerhetünk a nagy zsidó filozófusok, így többek között Majmonidész, Nachmanidész, Száádja Gáon, a lubavicsi Rebbe vagy a pozsonyi Lőw rabbi műveibe is.
A zsidó filozófusok írásain keresztül elsősorban a nagy ünnepekkel és alapvetően olyan fogalmakkal ismerkedhetünk meg, mint a megtérés vagy az istenfélelem.
Természetesen nem maradhat el a tavaly is nagy sikert aratott Dilemma Kávéház, ahol egy ismert, profi humorista előadásában bemutatott komoly életkérdések adnak számunkra gondolkodási és vita lehetőséget. A gyermekeket ezúttal is külön programok várják. A szeminárium alatt ízelítőt kaphatunk a szombat különleges hangulatából és a kellemes kóser ételekből is. Mindenkit szeretettel várunk Dobogókőn, a Pilisi Hétvégén. info@zsido.com vagy az info@hitkozseg.hu e-mail címen.
Jelentkezni lehet még a 2680183-as telefonszámon és az

