Részletek Beryl Ratzer a Historical tour of the holyland című könyv szerzőjének hírleveléből, melyben azt fejti ki, hogy a médiában – a televízióban és újságokban megjelenő híradások mennyire elferdített másai a valóságnak:
Hadjárat „ártatlanok” ellenA libanoni kormány nem vonható felelősségre a Hezbollah tetteiért. Miért kell az ártatlan libanoni embereknek szenvednie a Hezbollah miatt?
2000-ben az ENSZ 1559 számú határozata megerősítette, hogy Izrael kivonta csapatait a korábban megszállás alatt tartott libanoni területekről. Azt is előírta, hogy a szír csapatokat is ki kell vonni Libanonból, és hogy a libanoni hadseregnek állásokat kell kiépítenie az izraeli határ mentén, hogy megakadályozzák a Hezbollah jövőbeni Izrael ellenes támadásait.
Hat év telt el azóta, és a libanoni hadsereg nem állomásozott a határ mentén, sőt radar állomásait is átengedte a Hezbollahnak rakétáik kilövésekor. Ha a libanoni kormány nem huny szemet, akkor a Hezbollah képtelen lett volna ilyen mennyiségű fegyverek felhalmozására. Több mint 10,000 rakéta érkezett Szíriából és Iránból minden akadály nélkül szárazföldi, tengeri és légi utakon. Ezért volt szükség a tengeri embargóra, a repülőtér bombázására és a Szíriába vezető utak korlátozására.
És hogy hol állította fel a Hezbollah ezeket a rakétakilövőket? Magánházakban, iskolák mellett, mecsetek udvarában, melyhez nyílván szüksége volt a helyi lakosság támogatására.
Az izraeli bombázások hatására több tízezer libanoni ember kényszerült otthona elhagyására és vált menekültté.
A Hezbollah bombázásai miatt több százezer izraelinek is el kellett hagynia az otthonát, az ország belseje felé húzódtak rokonokhoz, barátokhoz, vagy idegenekhez. Akik nem menekültek el, azok bunkerekben töltik napjaikat több hete.
A válogatásnélküli izraeli bombázások miatt, a Libanonban rekedt külföldi turisták próbálnak biztonságos helyekre menekülni.
A legtöbb ilyen külföldi turistánál van egy érdekesség, méghozzá az, hogy kettős állampolgársággal rendelkeznek. Vagyis olyan libanoni emberek, akik a nyugati civilizáció egy szabad és demokratikus országát választották lakóhelyükül inkább, és most várják, hogy befogadó országuk kimenekítse őket az otthoni nyári hazalátogatásukból.
Az izraeli bombázások, és a libanoni kikötők részleges lezárása szükségtelen nehézségbe taszítja a libanoniakat
Haifa bombázása is szükségtelen nehézségekbe taszítja az izraelieket. A haifai kikötőt is le kellett részlegesen zárni.
A Hezbollah részvétele a libanoni kormányban és a Hamasz győzelme a palesztin választásokon, mind demokratikus választások eredménye. Ezért nem szólhatunk ellene semmit.
Ne felejtsük el, hogy Hitler is demokratikus választások útján vált vezetővé Németországban. Egyetlen demokratikus állam sem engedheti meg magának, hogy a választásán rasszista pártok is részt vegyenek. Sem olyan pártok, mely egy másik állam, egy ENSZ tagállam elpusztítását tűzték ki célul maguk elé, mely mind a Hezbollah, mind a Hamasz esetében fenáll Izraellel kapcsolatosan.