Forrás: RTL Klub

Három civil halt meg az izraeli légierő bombázásában szombat hajnalban Libanonban, a szíriai határon lévő Hermel városának külterületén. Közben az izraeli repülők légicsapást mértek a libanoni Tripoli külvárosára is – közölte a rendőrség. Közben Libanoni gerillák egy tucat rakétát lőttek ki Izraelre szombat hajnalban – közölte az izraeli hadsereg. A támadások több várost céloztak meg, de senkinek sem esett baja.

A szombat hajnali légicsapás-sorozatban három egyiptomi munkás is megsebesült, egy pedig eltűnt. Az egyik bomba a Szíria-barát parlamenti elnök, Nabih Beri otthona mellett robbant. A repülők négy libanoni benzinkutat is célba vettek, köztük azt, ahol a négy egyiptomi dolgozott. Válaszul a libanoni csapatok légelhárító rakétákat lőttek fel.

Eddig 66 civil halt meg, 198-an pedig megsérültek az izraeliek támadásaiban, amelyeket azután indítottak, hogy a libanoni síita fegyveres csoport, a Hezbollah elfogott két izraeli katonát, nyolc másikat pedig megöltek szerdán a határon.

Rakétákat lőttek ki izraeli városokra

Pénteken egy izraeli asszony és 5 éves unokája vesztette életét, ez volt az egyetlen halálos libanoni rakétatámadás az elmúlt három napban. Az izraeli offenzíva óta négy izraeli civil vesztette életét.

Közben a szíriai kormányzó Baasz párt ismét teljes támogatásáról biztosította az Izrael ellen harcoló libanoni Hezbollah siíta fegyveres csoportot – közölte az állami SANA hírügynökség szombaton.

Az Egyesült Államok és Izrael megpróbálnak nyomást gyakorolni Szíriára, hogy befolyása révén bírja rá a libanoni Hezbollahot: engedje szabadon azt a két izraeli katonát, akiket szerdán fogtak el a határon, elindítva ezzel a támadássorozatot.

Forrás: AFP – Független Hírügynökség

Comments are closed.