Forrás: HETEK

A libanoni magyar nagykövetségnek nincs olyan információja, amely szerint magyar állampolgárok veszélyben lennének – tájékoztatott Tamás Lajos bejrúti nagykövet csütörtökön.

A bejrúti nagykövetség kapcsolatban áll a Libanonban élő magyar állampolgárokkal, akik közül senki sem jelezte, hogy bajba jutott volna. Tamás Lajos telefonon adott tájékoztatása szerint az országban élő magyarok többsége az 1970-80-as években Magyarországon tanult libanoni állampolgároknak, diákoknak a felesége, akik velük együtt tértek vissza Libanonba és azóta is itt élnek. Ők nem is valószínű, hogy el akarnák hagyni az arab országot, mert egy részük már a polgárháború alatt is itt élt.

A külképviseletnek nincs pontos információja arról, hogy hány magyar turista tartózkodik jelenleg Libanonban. Tamás Lajos azonban elmondta, hogy libanoni helyzet és általában a térségbeli helyzet miatt rendkívül kevés magyar keresi fel az országot. Az elmúlt két nap során mindenesetre magyar turista nem jelentkezett a nagykövetségnél segítségért.

A turisták a jelek szerint Damaszkuszon keresztül utazhatnak el az országból – közölte a nagykövet, aki bejrúti élményei alapján kiemelte, hogy a helyi lakosok csütörtökön már elkezdtek sorban állni a benzinkutaknál, ami korábban nem volt jellemző.

A magyar Külügyminisztérium csütörtöki közleménye szerint nem javasolja magyar állampolgárok utazását Libanonba, Izraelnek a libanoni határ térségében lévő északi részére, valamint a palesztin területekre. A csütörtök hajnali harci cselekmények elsősorban a Dél-Libanon területén lévőkre jelentenek veszélyt, de nem zárható ki, hogy e cselekmények az ország más részeire is kiterjednek

(MTI)

Comments are closed.