Forrás: Magyar Rádió

Ausztráliában a hétvégén meghalt a népirtással és háborús bűnökkel gyanúsított Polgár Lajos – közölte a Simon Wiesenthal Központ.

A magyar kormány a Központ jeruzsálemi irodavezetőjének kérésére indított vizsgálatot a férfi ellen, zsidók sérelmére elkövetett háborús bűnök, illetve népirtás bűntette miatt. A közlemény emlékeztet arra, hogy a férfi élete végéig büszke maradt a Nyilaskeresztes Pártban játszott szerepére, és nemrég azt állította, hogy Magyarországon nem volt holokauszt.

Polgár Lajosra bűnös emberként fognak emlékezni, aki úgy halt meg, hogy hazájában népirtás vádjával eljárás folyt ellene – áll a Simon Wiesenthal Központ közleményében.

MR

Comments are closed.