A lányok többet olvasnak, mint a fiúk, a diákok szívesebben járnak moziba, mint színházba. Az operát pedig a diákok és tanáraik sem igazán kedvelik. A többi között ez derül ki a Felvételi Információs Szolgálat (FISZ) hétfőn közzétett kutatásából. A FISZ több mit 23ezer középiskolást kérdezett meg, hogyan töltik szabadidejüket.
A Országos Középiskolai Kutatás szerint a diákok szívesebben mennek moziba mint például színházba vagy koncerekre. A vidéki és a budapesti diákok mozizásában jelentős eltérés van. A fővárosiak gyakrabban mennek filmszínházba: a budapestiek 49százaléka, míg a vidékiek 34%-a volt moziban legalább egyszer az elmúlt egy hónapban. Hasonló a helyzet a tanároknál is, a fővárosiak gyakrabban járnak moziba. A megkérdezettek 4százaléka még soha nem volt színházban. A budapesti diákok egyébként színházba is gyakrabban járnak mint vidéki társaik. Érdekesség, hogy az operát pedig sem a tanárok, sem pedig diákjaik nem kedvelik. A tanároknak 25 százaléka, míg a diákok 69 százaléka még sosem választotta még ezt a kikapcsolódási formát. A kutatás szerint a diáklányok többet olvasnak, mint a fiúk. Ugyanez a helyzet a tanárnők és a tanárok között is. A lányok egyébként többet olvasnak szórakoztató és szépirodalmat is. A válaszok alapján a diákok kedvenc magyar könyve a Sorstalanság. Második az Abigél, harmadik a Tüskevár. A tanároknál az Egri Csillagok, A gyertyák csongik Égnek és az Abigél a sorrend. A külföldi könyvek között a diákoknál a Harry Potter-e áll az első helyen, megelőzve a Gyűrűk urát, és a Da Vinci kódot. A tanárok elsőszámú kedvence a Száz év magány ezt követi a Mester és Margarita és az 1984. A FISZ évente megrendezett felmérésben 425 érettségit adó középiskola, 23.682 diákja vett rész. A felmérésben résztvevők 50 százaléka fiú, 50 százaléka lány volt, 57 százaléka szakközépiskolás, 43 százaléka pedig gimnazista. A vidékiek és fővárosiak aránya 79 és 21 százalék volt.

