Forrás: Híradó

Egy kanadai lap az iráni vallási kisebbségek megkülönböztetéséről szóló cikkért kért elnézést

Bocsánatot kért szerdán egy kanadai lap amiatt, hogy tévesen állította: Irán megkülönböztető jelzés viselésére kötelezte az országban élő nem muzulmánokat.

„Mára világossá vált, hogy a hír nem igaz” – írta a visszakozó torontói National Post főszerkesztője, Douglas Kelly hosszú kommentárjában. Az újság sajnálatát fejezte ki a tévedés és a megrökönyödés miatt, amit az írás „kiválthatott nem csak a National Post olvasóiban, de a hírről tudomást szerzett szélesebb közvéleményben is”.

A most tévesként elismert információt a hét végén az iráni parlament egy zsidó vallású képviselője cáfolta. A cikk arról szólt, hogy az iráni zsidóknak sárga, a keresztényeknek piros, a zoroasztriánusoknak pedig kék szövetcsíkot lenne kötelező viselniük a felsőruházatukon. Az állítást a National Post mellett a The Jerusalem Post is közölte a múlt pénteken.

Az írás nyomán a Los Angeles-i székhelyű Simon Wiesenthal Központ tiltakozó levelet juttatott el Kofi Annan ENSZ-főtitkárhoz.

A cikk alapján Stephen Harper kanadai és John Howard ausztrál miniszterelnök is felháborodott kijelentést tett, miközben elismerték: nem győződtek meg az állítás hitelességéről. A miniszterelnöki nyilatkozatok nyomán Kanada iráni nagykövetét behívatták a teheráni külügyminisztériumba, és tiltakoztak Harper kormányfő „meggondolatlan kijelentései” miatt.

hirado.hu/MTI

Comments are closed.