Forrás: hirszerzo.hu

2006. május 7. 15:30

Noam Chomsky, az ismert szélsőbaloldali amerikai politikai gondolkodó nem lát más megoldást az ENSZ irányítása alatt álló dél-szerbiai tartomány jogállásának rendezésére

A Politika című belgrádi lapnak adott interjújában Chomsky közli: már hosszabb ideje olyan érzése van, hogy az egyetlen reális megoldás Koszovó végleges státusára az, amit Dobrica Cosic jugoszláv elnök javasolt 1993 táján.

A Milosevic védelméről, a háború bosnyák áldozatainak relativizálásáról (korábban pedig Pol Pot ártalmatlanításáról és a holokauszt-tagadók melletti kiállásáról) ismert Chomsky szerint Szerbia részévé kell válniuk azoknak a területeknek, amelyek valaha „szerb területek” voltak, a tartomány többi része pedig függetlenné válhat, ami alatt Albániához való csatlakozásukat kell érteni. (FigyelőNet, Hírszerző)

Comments are closed.