Izrael számára veszélyforrásnak nevezte a Ciszjordániában elszigetelten élő zsidó telepeseket Ehud Olmert kormányfő. A márciusi választáson győztes Kadima párt vezetője, kijelölt kormányfő csütörtök délben kezdte meg kormányprogramjának ismertetését az izraeli parlamentben.
Olmert szerint mind a 7 ezer érintett telepest „vissza kell hozni Izrael végleges határai mögé”. A kormányfő-jelölt – aki január óta ideiglenesen irányította az országot – úgy fogalmazott, hogy akkor is kijelölik Izrael végleges határait, ha nem sikerül előrelépni a palesztinokkal folytatott tárgyalásokon. Olmert hozzátette, hogy a szélsőséges Hamász vezette palesztin kormányt „továbbra sem tekinti partnernek” a tárgyalásokon. Olmert programbeszéde után az ellenzék vezetője, Benjamin Netanjahu szólal fel, majd a 120 képviselő szavaz a kormány elfogadásáról. Amennyiben a többség igent mond – a koalíciónak 67 képviselője van -, akkor az új izraeli kabinet 24 tagja rögtön le is teszi az esküt. (FH)

