2006. május 3. 10:02
Magas fokú biztonsági készültség övezi az izraeli államalapítási ünnepet.
Megerősített rendőri és katonai védelem mellett ünnepli Izrael szerdán fennállásának 58. évfordulóját, támadásoktól tartva. Több ezer rendőrt vezényeltek az utcákra és a parkokba a függetlenség napi ünnepségek idejére; a rendőröket katonai egységek támogatják.
Az új intézkedésekkel párhuzamosan továbbra is érvényben van Ciszjordánia határán a március 11-e óta élő szigorú zárlat. Rendőrségi források szerint a rendőrséget „C” készültségi fokozatba – a háborús után a második legmagasabb fokozatba – helyezték, ugyanis számos, komolynak tartott figyelmeztetés érkezett támadások előkészületeiről. (MTI)

