Ehud Olmert izraeli miniszterelnök washingtoni útja után, még májusban találkozna Mahmúd Abbász palesztin elnökkel. Az izraeli kormánykörökből kiszivárgott információ szerint pontos dátuma még nincs a tervezett találkozónak.
A hivatalba lépő Ehud Olmert miniszterelnök első alkalommal találkozna Mahmúd Abbásszal. A palesztin elnök hivatala a hírre közölte, nem zárkóznak el a megkeresés elől, de megvárják, amíg Olmert kormánya hivatalba lép. Ez már csütörtökön megtörténhet, ugyanis Olmert hétfőn nyilvánosságra hozta a kabinet tervezett névsorát, amelyben a két legerősebb párton, a választásokon győztes Kadimán, illetve a Munkapárton kívül két „kicsi”, az ultraortodox Sasz és a nyugdíjaspárt is kapott pozíciókat. Olmert így a 120 fős parlamentben, a Knesszetben 67 képviselőből álló koalíciót hozott létre. (Független Hírügynökség)

