Forrás: Magyar Rádió

Ehud Olmert ügyvezető izraeli miniszterelnök még ebben a hónapban találkozni akar Mahmud Abbász palesztin elnökkel – közölte egy neve elhallgatását kérő magas rangú izraeli kormányhivatalnok.

A találkozó állítólag az izraeli vezető május 20-i washingtoni látogatása után lenne.

Amennyiben létrejön, ez lesz az első ilyen szintű izraeli-palesztin kapcsolatfelvétel Ariel Sharon izraeli kormányfő és Mahmud Abbász tavaly februári tárgyalása óta. Izrael ugyanis elutasít minden kapcsolatot az általa terrorista szervezetnek minősített Hamász-vezette palesztin kormánnyal.

MR

Comments are closed.