Az ultraortodox Sasz Párt is csatlakozott a formálódó izraeli kormánykoalícióhoz, így Ehud Olmert ideiglenes kormányfőnek már biztos többsége lehet az új kneszetben. A 120 tagú izraeli parlamentben a hétfői állás szerint a koalíciónak 67 képviselője van.
Olmert pártja, a Kadima (29 képviselő) már megegyezett a Munkapárttal (19 képviselő) és a Nyugdíjasok Szövetségével (7 képviselő), akikhez vasárnap késő este csatlakozott a Sasz 12 politikusa is. Olmert azonban azt reméli, hogy akár egy kétharmadot is elérő kormánykoalíciót is létrehozhat, ezért tovább tárgyal az ultraortodox Tóra Pártjával (6 képviselő) és a baloldali Merec Párttal (5 képviselő) is. Az Izraeli Rádió értesülése szerint az új kormány eskütételére csütörtökön kerülhet sor. Egyes lapok úgy tudják, hogy a Sasz azzal a feltétellel vállalta a koalíciót, hogy nem kell támogatniuk a ciszjordániai zsidó telepek kiürítését. Olmert korábban már többször kijelentette: az a szándéka, hogy felszámolja az elszigetelt zsidó településeket és 2010-re végleges határai lesznek Izraelnek. (FH)

