Forrás: hirszerzo.hu

2006. május 1. 13:52

Ehud Olmert ügyvezető izraeli miniszterelnök hétfőn bemutatta a leendő új kormányt, amelyben Cipi Livni, az izraeli belpolitika új csillaga első miniszterelnök-helyettesi posztot és külügyminiszteri tárcát kapott.

A kormányfő helyettese lett a Nobel-békedíjas Simon Peresz is, aki Galilea és a Negev-sivatag ügyeinek minisztere is. A ritkán lakott területek fontos szerepet játszanak Olmert terveiben, aki a megszállt területek nagy részének kiürítésével meg akarja vonni Izrael végső határait.

Az előretolt telepeiket elhagyni kényszerülő zsidó telepesek ezeken a területeken találhatnak új otthont. Pereszre bízzák még a különleges diplomáciai feladatokat is Európában és az arab országokban. (MTI)

Comments are closed.