A Jediót Ahronot című izraeli lap csütöröki cikkében turisták panaszkodtak arról, hogy átverték őket egyes vendéglátóhelyeken. A budapesti Amerikai Nagykövetség pedig internetes honlapján figyelmezteti turistát, miszerint, bizonyos budapesti vendéglátóhelyeken csillagászati összegeket kérnek a szolgáltatásért. Kathy Attila, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség szóvivője úgy tájékoztatta lapunkat, az izraleiek nem tettek bejelentést.
A budapesti Amerikai Nagykövetség internetes honlapján figyelmezteti az amerikai turistákat, hogy noha az itteni vendéglátóhelyek többsége jó minőségű szolgáltatást nyújt, bizonyos éttermekből és bárokból rendszeresen kapnak panaszokat. Az amerikai vendégek túlszámlázásról, a vendégek fizikai megfélemlítéséről számolnak be. A turistákat figyelmeztetik, ne álljanak szóba vendégfogókkal, ne üljenek be olyan étterembe, ahol nem tüntetik fel az étlapon az árakat, de az is megtörténik, hogy fizetésnél másik étlapot kap a vendég, magasabb összegekkel. A legnagyobb óvatosságot az ötödik kerületi vendéglátóhelyeken ajánlják.
A Jediót Ahronot című izralei lap csütöröki cikke szerint egyre több izraeli turista panaszkodik, hogy magyarországi látogatása során a budapesti éjjeli klubokban, éttermekben és diszkókban elképzelhetetlenül magas számlákat nyújtottak be nekik, ha nem akartak fizetni, megfenyegették őket.
Kathy Attila, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség szóvivője lapunknak elmondta: nem érkezett bejelentés hozzájuk izraeli állampolgároktól, sőt idén csupán egy-két túlszámlázási panasszal volt dolguk, tavaly pedig tízzel. Kathy szerint ha horribilis a számla, de az étlapnak megfelelő árakat számlázzák, nem történik visszaélés, ha az árak nem szerepelnek az étlapon, akkor igen. A bejelentést követően pedig már ellenőrizhetnek és szancionálhatnak. Kiemelte: mielőtt a nagykövetségek elrettentik a turistákat országunktól, arra kellene felhívják állampolgáraik figyelmét, hogy, ha vadidegen hölgyek hívatják meg magukat egy italra, gyanakodjanak.
*** Árkalaúz készül
Az árak feltüntetésével kapcsolatos útmutató kidolgozásáról állapodott meg Mesterházy Attila, az esélyegyenlőségi minisztérium fogyasztóvédelemért felelős politikai államtitkára a kiskereskedelmi forgalom mintegy nyolcvan százalékát bonyolító áruházláncok képviselőivel csütörtökön.
Népszava-információ
Népszava-információ

