Forrás: UNO

Fordulatos mérkőzésen döntetlent játszott a magyar jégkorong-válogatott Franciaországgal, az Amiens-ben zajló divízió I-es jégkorong-világbajnokságon. A döntetlennek valószínűleg a még mindig százszázalékos németek örültek a legjobban.

Rövid tapogatózás után fergeteges francia rohamokkal kezdődött a mérkőzés, Szuper Leventének folyamatosan résen kellett lennie, hogy megőrizze csapatunk kapuját a góltól. A 13. percig ezt sikerrel is tette, ekkor azonban azt hitte, hogy már ráfeküdt a korongra egy francia lövés után, az mégis továbbcsorgott és a fekvő kapus fölött Rozenthal könnyedén emelt a kapuba. A mieink nem igazán találták a fonalat, alig-alig jutottunk el a hazaiak kapujáig. A harmad utolsó percében vezettük az első látványos akciónkat. Palkovics cikázott át a francia védelmen és hozta kihagyhatatlan helyzetbe Ocskayt, aki nem hibázta el a ziccert. Jó tett a fiúknak, hogy nem hátrányban vonultak a szünetre, mert a második harmadból alig telt el néhány másodperc, Ladányi szemfülesen elcsente a korongot a francia védőktől és bevágta Ferhi kapujába. A hátrányba kerülő hazaiak rákapcsoltak. Barin a 23. percben szerencsésen – a Szélig korcsolyáján felpattanó korong Szuper fölött (!) hullott a kapunkba -, majd féltávnál gyönyörűen kijátszott helyzet után szereztek gólt. A magyar csapat ismét csak nem zuhant össze hátrányban és az 53. percben Ocskay és Palkovics összehozta az egyenlítő találatot. A csapatok is érezték, hogy a döntetlen senkinek sem jó, így fergeteges hajrá következett. Mindkét kapusnak folyamatosan résen kellett lenni, de a győztes találat egyik oldalon sem jött össze. A mérkőzés lefújása után Pat Cortina, a magyar válogatott szövetségi kapitánya hevesen reklamálni kezdett a szlovák játékvezetőnél. Volt is miért: válogatottunk az egész mérkőzés alatt egyszer sem került emberelőnybe. A továbbjutás elsőszámú esélyese Németország így már egyedül százszázalékos, miután csütörtökön kiütötte a briteket. A magyar válogatottnak csak akkor van esélye a továbjutásra, ha szombaton nem kap ki Németországtól. A vb előtti felkészülési találkozók során együttesünk kétszer is kikapott – Székesfehérvárott, majd Budapesten – szombati ellenfelétől. Divízió I-es férfi jégkorong-világbajnokság, 3. forduló: Németország – Nagy-Britannia 8-0 (4-0, 1-0, 3-0) Japán – Izrael 7-1 (1-0, 3-1, 3-0) A csoport állása: 1. Németország 6 pont 2. Franciaország 5 3. Magyarország 5 4. Japán 2 5. Nagy-Britannia 0 6. Izrael 0 Pénteken szabadnap, szombaton rangadó: Németország – Magyarország 20 órakor. Vsárnap a japánokkal játszunk.