Egyre több izraeli turista panaszkodik, hogy magyarországi látogatása során a budapesti éjjeli klubokban, éttermekben és diszkókban elképzelhetetlenül magas számlákat nyújtottak be nekik. Ha nem akarták kifizetni a számlát, megfenyegették őket. A „Jediót Ahronot” izraeli lap tegnapi számában beszámolt arról, hogy egy diszkóban egy pohár italért, amelyet egy hölgy társaságában fogyasztott el az izraeli vendég 2000 dollárt kértek tőle; egy klubban 650 sékelt (kb. 28000 forintot) fizettettek néhány üdítőért; egy Váci utcai vendéglőben többszáz dollárt kértek négy vendég ebédjéért. Néhányan panaszt tettek a rendőrségen, de hiába.
Yehuda Lahav (Tel-Aviv)

