Forrás: hirszerzo.hu

2006. március 5. 16:45

Újabb zsidó férfit vertek meg szombaton Párizs egyik külvárosában.

Az incidenssel két héten belül négyre emelkedett az antiszemita támadások áldozatainak száma a francia főváros környékén.

Szombat este Sarcelles egyik utcáján négy fiatalember támadott meg egy hagyományos zsidó fejfedőt, kipát viselő férfit, antiszemita szitkozódás közepette a földre lökte és megverte. A 28 éves áldozatot rövid kórházi ápolásban részesítették.

A négy támadót kihallgatásra őrizetbe vették. Pénteken ugyancsak Sarcelles-ben néhány órán belül két zsidó fiatalembert támadtak meg feketebőrű, illetve észak-afrikai származású tettesek.

Korábban egy marokkói zsidó férfit is elraboltak Párizsban. Az emberrablók pénzt követeltek a hozzátarozóktól, de miután nem fizettek nekik, elengedték túszukat. (Híradó.hu)

Comments are closed.