2006. január 15. 20:12
Irán elnöke korábban „mítosznak” nevezte a 6 millió zsidónak nyilvánított ember elgázosítását, most tudományos szemmel is vizsgálódna.
Irán azt tervezi, hogy nemzetközi konferenciát hív össze a Holokausztról, hogy „tudományos eszközökkel” vizsgálják annak súlyát és megvitassák következményeit. Az iráni elnök korábban Holokauszt-tagadó nyilatkozata mellett egy másik mondatával is kiváltotta Izrael, Európa és az ENSZ felháborodását. Mahmud Amedinezsad ugyanis azt nyilatkozta, hogy Izraelt el kellene törölni a térképről. Egy, a BBC-nek nyilatkozó, diplomata szerint a tervezett konferencia a Holokauszt „tudományos bizonyítékait” venné górcső alá.
Irán külügyminisztere szerint a terv nem kifogásolható, ugyanis „bármiről lehet vitát folytatni, még a Holokausztról is.” (BBC)

