Forrás: NAPI

2006.1.10 – 19:16

Saron állapota javul

Ariel Saron izraeli miniszterelnök agyának idegrendszeri működése további enyhe javulást mutatott kedden, a múlt heti súlyos agyvérzés után most először tudta mozgatni a bal oldalát – adta hírül az MTI.

A jeruzsálemi Hadassza kórház igazgatója mindazonáltal úgy fogalmazott, hogy a beteg állapota továbbra is válságos. „A miniszterelnök agyműködése javult – mondta az újságíróknak Slómó Mor-Jószéf igazgató. – Nagyobb mozdulatokat tett a jobb karjával és a jobb lábával, mint tegnap. Megmozdította a bal kezét is.” A beteg állapotát Mor-Jószéf úgy összegezte, hogy „súlyos, válságos és stabil”.

A Saront kezelő orvoscsapathoz tartozó Jórám Veisz, a kórház aneszteziológus főorvosa szerint a beteg nincs közvetlen életveszélyben, és az utóbbi napokhoz képest érzékelhető javulás mutatkozik állapotában. „Meg kell várnunk, amíg az altatók hatása teljesen eltűnik. Akkor készíthetünk pontosabb értékelést” az agy esetleges visszafordíthatatlan sérüléseit illetően.

Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök kedd reggel táviratban kívánt mielőbbi gyógyulást Ariel Saronnak – közölte a Miniszterelnöki Hivatal sajtófőnöki irodája. Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: a közel-keleti béke megteremtése olyan cél, amelynek megvalósítására mindannyiunknak szüksége van, éljünk a világ bármelyik részén – és olyan cél, amelynek megvalósításához szükség van Ariel Saronra.

Egy fajta csendes diplomáciába kezdett az Egyesült Államok a Közel-Keleten már a Saron utáni időszakot tervezve – vált ismertté helyi idő szerint hétfőn Washingtonban. Magas rangú amerikai kormányzati tisztségviselők elmondták, hogy a diszkrét washingtoni diplomáciai erőfeszítések célja az Izrael és a palesztinok közötti konfliktus rendezésének előmozdítása, de már az agyvérzést szenvedett Saron nélkül.

(NAPI Online)

NyomtatásVissza

(c) 2001 www.napi.hu Online Kft. Minden jog fenntartva.

Comments are closed.