Választási szövetségre lépett egymással Simon Peresz és Ariel Saron. Saron után Simon Peresz a jelenlegi kormánypárt második legnagyobb vezetője, aki kilép a Munkapártból.
Peresz egykori vezetőjét követi: belépett abba a Kadima pártba, amelyet Sharon még a múlt héten alapított. Ez az első felmérések szerint máris a legnépszerűbb párt Izraelben. A zsidó államban várhatóan tavasszal tartanak előrehozott választásokat.

