Náci városvezető Fidesz-hátszéllel? II.
Seres László 2005. november 7. 14:55
Az MSZP és az SZDSZ dunakeszi frakciója lemondatná Szabó Tamás alpolgármestert, aki egy újfasiszta szervezet rendezvényén vezérszónoki szerepet vállalt. A polgármester (és az érintett) azzal védekezik, hogy Szabó nem volt tagja a Vér és Becsületnek. Jó. De a Magyar Nemzeti Frontnak igen. Már ez sem érdektelen.
Kecskeméthy Géza dunakeszi polgármester úgy tudja, Szabó Tamás nem volt tagja a Vér és Becsület Kulturális Egyesületnek. Megítélése szerint az MSZP-SZDSZ „üres vádaskodása” már a jövő évi önkormányzati választási kampány részét képezi.
Az ominózus októberi megemlékezés (fotó: veresbecsulet.hu)
Megszólalt saját ügyében a Magyar Nemzeti Front (MNF) nevű kis, szélsőjobboldali párthoz igazolt alpolgármester is. Szabó az MTI-nek elismerte, hogy felszólalt a gyűlésen, de sohasem volt tagja a Vér és Becsület Kulturális Egyesületnek. Ezt azonban nem is állította senki.
Az ügyről lapunk tudósított először. Mint a reakciókból is látjuk, az MSZP és az SZDSZ kizárólag azért követeli Szabó elmozdítását, mivel az azóta feloszlatott Vér és Becsülettel együtt emlékezett meg október 23-án 1956-ról. Szabó és pártja azonban több más szempontból is okot adhat lokális tiltakozásra.
Az alpolgármester ugyanis főszerkesztője az MNF Dunakeszin szerkesztett Front című lapjának („egy éve a frontvonalban”), amely a politikai elittel szembeni hangulatkeltésen túl folyamatosan közöl antiszemita cikkeket, megjegyzéseket. Például ilyet: „Miért nem férnek a bőrükbe a zsidók? Fitymaszűkületük biztos nem lehet…” És: „Miért legendás a zsidó békevágy? Mert csak a legendákban létezik!”
Schuster Lóránt Ernst Zündelért (fotó: veresbecsulet.hu)
„Gyarmatosított hazánkban a testi és lelki nyomorba döntött magyaroknak próbáltunk, és próbálunk azóta is fegyvert adni a szellemi harchoz” – vall a lap szerepéről a főszerkesztő a Front legutolsó számában, ahol arról elmélkedik: mi kellett volna ahhoz, hogy sikeresebb nemzeti lap legyenek? „Nem kellett volna sok ahhoz, hogy partnerré váljunk a nemzeti radikalizmus üzletben. Egy kissé tompítani kellett volna írásaink élét, bevenni egy-két másvallásút a csapatba, és persze jó pár nyelvcsapást kellett volna megereszteni a FIDESZ felé, egyszóval „európaivá” kellett volna válnunk” – írja a Fidesz által is megválasztott alpolgármester.
„Az persze hiú ábránd, hogy a parlamenti söpredék fogja magát – veszik kalapjukat, kaftánjukat – és elhagyja az országot” – kesereg Szabó Tamás a Front szeptember 6-i számában, miután egy hónnapal korábban „kufárok által gyötört hazánkról” írt. Augusztus 23-án pedig ez jelent meg a lapjában: „A zsidóság válaszút előtt áll, mivel a zsidó állam fenntartása egyre nehezebb az arab tengerben. Vagy világszerte növeli az antiszemitizmust a rég bevált cionista módszer alapján, hogy minél több zsidó meneküljön a zsidó államba, vagy a cionizmus alapítójának szülőföldjén alakítanak ki biztonságos gyarmatot.”
A Magyar Nemzeti Front Ernst Zündelért (fotó: zundelsite.org)
Az akkor még Rozgonyi Ernő vezette, ex-MIÉP-esekből álló MNF 2003 tavaszán alakult. Mint a sajtó akkoriban beszámolt róla, az „ideológiai harcot”” indító párt a „magyar szellemet”, a „magyar tudatot” akarja képviselni, a materializmussal és a materialistákkal szemben. Az MNF-t azóta Schuster Lóránt (ex-P.Mobil) elnökli, aki az első MNF-klubban a Gede testvérekkel folytatott pódiumbeszélgetést a zsidókérdésről és a legendás hungarista kiadó könyvkiadási gyakorlatáról (Gede: „Úgy tűnik nekem, hogy létezik Magyarországon egy törvény, ami kimondja, hogy a zsidóságról csak
pozitívan lehet nyilatkozni.”)
Szabó Tamás (fotó: dunakeszi.hu) Az MNF 2004. május elején tiltakozott EU-csatlakozásunk ellen, olyan zenekarokkal, mint a Romantikus erőszak és a Magozott cseresznye. Október 15-én, a Terror Háza előtti antifasiszta megmozdulással egyidőben tartott „antifasiszta és antibolsevista” tüntetésen Schuster is felszólalt, számos más szélsőjobbos szervezet képviselője mellett. A MIÉP-et folyamatosan szapuló MNF egyébként tavaly augusztusban még együttműködési megállapodést kötött a Jobbikkal (és közös helyi képviselőjelölteket is állítottak Franka Tibor és Kirkovits Balázs személyében), ám az együttműködés megfeneklett, a Front azóta a Jobbikot is szapulja.
A párt idén áprilisban, a budapesti német nagykövetség épülete előtt tüntetésen követelte a világ legismertebb holokauszttagadója, a márciusban bebörtönzött Ernst Zündel kiszabadítását. A tüntetésen a Vér és Becsület és a Lekiismeret 88 szónoka mellett az MNF részéről Schuster Lóránt mondott beszédet. Idén augusztusban pedig azzal hívta fel magára a figyelmet az MNF, hogy az új köztársasági elnök ellen tüntetett, nem is akárhogy: „Ez a sólyom szabad madár – Roth, Weiss, Grün” – állt a transzparensen, visszaidézve Schuster egyik korábbi, még MIÉP-esként tett megjegyzését.

