Őrizetbe vette az Iszlám Dzsihád palesztin radikális szervezet egyik magas rangú tagját az izraeli hadsereg – jelentették be csütörtökön palesztin biztonsági források. Izraeli katonák csütörtökre virradóra a ciszjordániai Dzsenínben fogták el a szervezet egyik helyi vezetőjét, Abdel Halim Izzadint. A rajtaütést azt követően hajtották végre, hogy egy öngyilkos palesztin merénylő öt ember életét oltotta ki előző nap az észak-izraeli Haderában. A robbantás elkövetését az Iszlám Dzsihád vállalta. A rajtaütés kisebb tűzharcba torkollott, halálos áldozatokról azonban nem érkezett jelentés. Szemtanúk elmondása szerint a 35 terepjáróval, Apache helikopterek támogatásával Dzsenínbe érkező izraeli katonák körbe zárták Abdel Halim Izzadin házát, aki rövid idő elteltével három társával együtt megadta magát. Az izraeli hadsereg csütörtökre virradóra több palesztin mellett őrizetbe vette a haderai merénylet végrehajtójának apját is. A szerdán végrehajtott merénylet után az izraeli hatóságok ismét lezárták a palesztin területeket.

